پیام مراجع تقلید درخصوص وقایع فلسطین

پیام مراجع تقلید درخصوص وقایع فلسطین

نویسنده: مدیر سایت - 2023/10/15

پیام مراجع تقلید درخصوص وقایع فلسطین

مراجع عظام تقلید درخصوص جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین پیام های جداگانه ای صادر فرمودند .

حضرت آیت‌الله‌ جوادی آملی تاکید کردند: ✍️ مسلمانان برای کمک رسانی به مردم فلسطین و آزادی قدس عزیز به پا خیزند ◻️حضرت الله جوادی آملی در پیامی بر لزوم کمک رسانی به مسلمانان مظلوم فلسطین تاکید کردند که متن پیام معظم له بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم و ایاه نستعین اسلام که احیای عدل و حیات بخشی حقوق بشر را به جهانیان آموخت اجازه نمیدهد در شرایط دشوار کنونی مسلمانان مجاهد و مظلوم فلسطین تنها بمانند. بر همه مسلمانان لازم است که در کمک رسانی به این آزادگان به پا خواسته جهت رهایی قدس عزیز هیچ گونه کوتاهی نکنند. والسلام علی من اتبع الهدی جوادی آملی ـ بیستم مهر ١٤٠٢

***

متن پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پی وقایع اخیر فلسطین

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزيزٌ

عملیات خیره کننده و بی سابقۀ رزمندگان و جوانان فلسطینی، ضربۀ سخت و جبران ناپذیری بر رژیم صهیونیستی وارد کرد و در بُعد نظامی و امنیتی و اطلاعاتی، آبروی این رژیم پوشالی را چنان از بین برد که هرگز اعاده نخواهد شد.

تمامی این حرکت ها، نشأت یافته از ظلم و ستم و غصبی است که رژیم اسرائیل ده ها سال بر مردم مظلوم فلسطین وارد کرد‌ه؛ مظلومانی که با مقاومت و همبستگی خود ثابت کردند که وعدۀ الهی در یاری آنان محقق گردیده است.

رژیم سفاک صهیونیستی که اکنون در پایان عمر خود قرار گرفته، درنده خویی را به نهایت رسانده و مردم فلسطین و صاحبان اصلی آن دیار را به وحشیانه ترین شکل، مورد هجوم قرار داده است؛ از این رو لازم است همۀ مسلمانان جهان و دولت های اسلامی به هر صورتی که برایشان مقدور است از این مظلومان دفاع کنند و بدانید پیروزی نهایی برای مستضعفان است.

ضمناً عموم مقلدان مجاز هستند یک سوم سهم مبارک امام علیه السلام را جهت یاری مردم فلسطین و آسیب دیدگان آنها مصرف نمایند.

قم – ناصر مکارم شیرازی
۱۴۰۲/۰۷/۲۰

***

حضرت آیت‌الله سبحانی، بیانیه‌ای درباره حملات مداوم نیروهای اشغالگر اسرائیل علیه مناطق مختلف نوار غزه صادر کردند بسم الله الرحمن الرحیم مدتی است که اخبار متأثر کننده از سرزمین‌های فلسطین اشغالی به گوش می‌رسد و تصاویر دلخراش از رسانه‌های جهان مخابره می‌شود. زنان و کودکان و مردم مظلوم فلسطین که قریب ۷۰ سال است از خانه و کاشانه خود بیرون رانده و سرگردان شده‌اند در شدید‌ترین حملات بی‌سابقه به خاک و خون کشیده و حتی آب و غذا و دارو را بر روی آنان بسته‌اند. لازم است جامعه جهانی و کشورهای بیدار اسلامی، درباره این حملات وحشیانه صهیونیست‌ها، به پا خیزند و انتظار میرود سازمان ملل و سران کشورهای اسلامی ضمن محکومیت جنایات این رژیم غاصب، اقدامات مؤثری در جهت پایان دادن به این حملات غیر انسانی انجام دهند . قم – حوزه علمیه جعفر سبحانی ۲۰ مهر ۱۴۰۲ ۲۷ ربیع الاول ۱۴۴۵

***

حضرت آیت الله نوری همدانی «مدظله العالی» در دیدار عده‌ای از فضلای حوزه علمیه 🔻حملات اخير به رژیم صهیونیستی در واقع پاسخ به جنایات این رژیم کودک کش بوده است 🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی مدظله العالی، مرجع عالیقدر جهان تشیع در دیدار با عده ای از فضلای حوزه علمیه، حملات اخير به رژیم صهیونیستی در واقع پاسخ به جنایات این رژیم کودک کش بوده است که سالهاست با غصب سرزمین فلسطین مشغول تخريب و ظلم به یک ملت است. 🔻معظم له از کشورهای اسلامی درخواست کردند تا محور مقاومت را تقویت نموده و از بی تفاوتی نسبت به موضوع فلسطین دست بردارند و به فکر عادی سازی روابط با کشوری که قادر به حفظ خود نیست و یک حکومت جعلی و رو به زوال است نباشند. 🔻این مرجع عالیقدر سخنان امام راحل (رحمت الله علیه) در محو رژیم صهیونیستی و پیش‌بینی رهبری درباره محقق شدن آن را مهم دانسته و افزودند: راهی جز وحدت همه در برابر اين رژیم فاسد وجود ندارد، ان شاءالله اين پیروزی مقدمه فتح کامل باشد و بيت المقدس بطور کامل در اختیار مسلمان قراربگیرد.

***

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها نوار غزه در معرض بمباران های مستمر و حملات شدیدی است که نادر است و تا به امروز منجر به کشته و زخمی شدن بیش از شش هزار غیرنظامی بی گناه و آواره شدن تعداد زیادی از مردم شده است. بمباران مناطق مختلف را هدف قرار می دهد تا جایی که دیگر مکان امنی برای پناه دادن مردم وجود ندارد.

همزمان، ارتش اشغالگر محاصره خفه‌کننده‌ای علیه غزه تحمیل کرده که شامل آب، غذا، دارو و سایر مایحتاج زندگی است و بیشترین آسیب را به مردم درمانده وارد می‌کند، گویی می‌خواهد از آنها انتقام بگیرد و ضایعه طنین انداز و شکست بزرگ در رویارویی‌های اخیر را جبران کند.

این اتفاق در چشم تمام دنیا رخ می‌دهد و هیچ بازدارنده و مانعی ندارد بلکه کسانی هستند که از این اعمال مجرمانه حمایت می کنند و به بهانه دفاع از خود آنرا توجیه می‌کنند!

از تمام جهان خواسته می‌شود تا در برابر این وحشیگری وحشتناک بایستند و از ادامه اجرای نقشه‌های نیروهای اشغالگر برای آسیب بیشتر به مردم مظلوم فلسطین جلوگیری کنند.

پایان دادن به مصیبت این مردم شریف – که هفت دهه است ادامه دارد – با اعطای حقوق مشروع آنها و رفع اشغال از سرزمین های غصب شده آنها تنها راه ایجاد امنیت و آرامش در این منطقه است و بدون آن متجاوزان ادامه خواهند داد و چرخه خشونت همچنان جان بیگناه بیشتری را می گیرد.

ولاحول و لا قوةالابالله

(۲۵/ربیع الاول/ ۱۴۴۵ هجری قمری)
منطبق با (۱۰/۱۱/۲۰۲۳ م)

دفتر آیت الله سیستانی
نجف اشرف

***

بیانیه دفتر حضرت آیت‌الله‌ شبیری زنجانی درباره وقایع اخیر فلسطین و جنایات رژیم اشغالگر بسم الله الرحمن الرحیم وقایع تلخ و اسفناک روزهای اخیر در سرزمین فلسطین و محاصره و به خاک و خون کشیدن مردم بی پناه غزه توسط رژیم اشغالگر، بار دیگر همه انسان‌های آزاده و دردمند را نگران و اندوهگین کرده است. جان صدها انسان مظلوم از دست رفته و جان صدها هزار انسان دیگر در سرزمین فلسطین همچون چند دهه گذشته، بازیچه سیاستمداران استعمارگر و دشمنان اسلام قرار گرفته است. بدین وسیله نگرانی و اندوه خود را از تشدید این بحران اعلام داشته و از سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهیم که با قاطعیت به پایان دادن این فاجعه بزرگ کمک کنند و با تدابیر خود مانع از تکرار این وقایع تلخ شوند. از خداوند متعال می‌خواهیم با ظهور حضرت ولی عصر(ارواحنا فداه) به آلام بشریت خاتمه دهد و عدل و داد را بر جهان حکم‌فرما کند. دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی

***