شهید محمد برندکام

شهید محمد برندکام

نویسنده: مدیر سایت - 2017/01/19

شهید محمد برندکام

***

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

برای ارسال عکس مناسبتر و باکیفیت تر و یا دریافت سایز بزرگ این طرح :  با مدیر سایت تماس بگیرید

***

 • نام و نام خانوادگی :  محمد برندکام
 • نام پدر : غلامحسین
 • نام خانوادگی مادری : 
 • تاریخ تولد :  ۱۳۴۳/۳/۱۳
 • محل تولد : اهواز
 • آخرین محله سکونت : 
 • دسته بندی شهید : 
 • تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۱۱/۲۱
 • محل شهادت : فاو
 • عملیات منجر به شهادت : والفجر۸
 • نحوه شهادت : 
 • یگان : ل ۷ ولی عصر عج – جعفر طیار – ایمان
 • محل دفن : گلزار شهدا اهواز ، قطعه شهدای والفجر۸
 • مسئولیتها : فرمانده
 • تحصیلات :

***

وصیت نامه :

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
یا ایها الذین امنوا اتقوالله حق تقاته ولا تموتن الا و انتم مسلمون*  ۱۰۲ آل عمران
ای اهل ایمان از خدا بترسید چنانكه شایسته خدا ترس بودن است تا نمیرید جز بدین مبین اسلام.

خداوندا تو را سپاس بیكران كه بر من منت گذاشتی تا از بندگان خاص تو باشم و بدان كه بنده خوبی نیستم پروردگارا چه خوب بود كه من هم می رفتم و دیگر زجر دنیا را نمی كشیدم چه خوب بود كه غرقه بخون می گشتم و در خون می غلطیدم دوست داشتم كه بتو آنقدر نزدیك میشدم كه به هنگام جان دادن تو را فریاد كنم ولی در خود نمی بینم این مسائل را. خداوندا پس چه وقت. خدایا بدان كه آمادگی آنرا دارم كه به سویت پر كشم و در راهت فنا شوم. ای خدا مهربان آنقدر معصیت كرده ام و آنقدر گناهبارم كه نمی دانم چه كنم ولی یا رب امید به رحمتت مرا مأیوس نساخته است و از تو طلب دارم كه هر چند یاقت بخشش را ندارم ولی مرا عفو بفرمایی خداوندا همان فریادا امام سجاد(ع) را سر میدهم كه اگر مرا در جهنم هم جای دهی فریاد می كنم كه تو را دوست دارم تا اهل جهنم فریاد مرا بشنوند خدایا تو را دوست می دارم بخاطر رحمانیتت تو را دوست می دارم بخاطر بزرگیت تو را دوست می دارم بخاطر وحدانیتت و عدالتت و تو را دوست می دارم بخاطر تمام ذات و صفات خوبت كه بی پایان است و خداوندا تو را دوست دارم و می پرستم بخاطر خداوندیت نه بخاطر پاداش و یا ترس از عذاب جهنم. پس از من بپذیر این جان ناقابل را ای ارحم الراحمین.

 

السلام علیك یا ابا عبدالله

یا حسین بدان كه مصیبت تو و اصحابت، حماسه ی عباس و علی اكبر و قاسم و علی اصغرت و داغ تمامی یارانت در صحرای كربلا- فریاد جگر سوز طفلانت در خرابه های شام – گریه ها و زجه های زینب و عباد بیمار و اهل بیتت در روز اربعین بر سر قبرها  و نعشهای تو و علمدارانت چنان چنان بر دلها و قلبها مان آتش افروزی میكند كه در طول زندگی تمامی دردها و رنجها و تمامی سختیها را از جان و دل بر تن خریداریم و بر چنین كاری فخر فروشی میكنیم.

حسین جان در صحرای محشر تو دست مرا بگیر و از لجن زار گناه و معصیت بیرون بیاور ما كه خود نمی توانیم تو شفیع ما بشو. اللهم ارزقنا توفیق شفاعه الحسین یوم الورود. خدایا بعد از حجر یاران دیگر جای ماندن در این دنیا نیست بعد شهادت علمداران دیگر یار را طاقت ماندن نیست خداوندا امام حسین (ع) بعد از شهادت حضرت ابوالفضل فرمود: الآن ان نصر زهری و بعد از رفتن علی اكبر فرمود عل علی الدنیا وعده كلعنا پس بعد از رفتن علمداران چگونه ما را طاقت ماندن باشد خدایا تو خود چهره ی نورانی مؤمنان را می بینی تو خود نیز چهره كفر پلیدیان را نیز می بینی چه سخت است نگرویدن به پلیدیان ، خدا چه مشكل است جدا نشدن از نور ایمان یا رب تو یاریم كن یا رب دلهایمان را بنور ایمان روشن گردان كه در تاریكی قبر خیلی ترسانم الهی از تاریكی و فشار قبر بتو پناه می برم كه خیلی سنگین است خیلی عظیم است شب اول قبر.

ای خفتگان بظاهر بیدار ای مردگان بظاهر زنده ای كافران بظاهر مؤمن مگر شما ندای دردناك « هل من ناصرٍ ینصرنی » حسین را از صحرای پر خاك و خون كربلا نمی شنوید مگر این فریاد را از میان لبان مبارك امام نمی شنوید پس چرا هنوز در خواب غفلتید بپا خیزید كه این هنگام زمان عزم و رزم با كف راست بپا خیزید كه اینك وقت ستیز با جباران است برخیزید كه اكنون سلاح خون آلود شهیدان بر زمین است برخیزید و سلاح پر خون یاران را بردارید و بر دشمنان همچون علی (ع) بتازیدو این جور ثومهای فسادر را از روی زمین ریشه كن نمائید.

و تو ای مادرم، ای مادر از جان بهترم،‌ ای هم پدرم و هم برادرم،‌ ای همه چیز و همه كسم،‌ تو نور ایمانی تو آیه ای از قرآنی،‌ تو در طول عمرم قوت قلبم بودی و نور امیدم. مادرم مرا ببخش كه من فرزند خوبی برای تو نبودم و نتوانستم حقت را كه بر گردنم بود ادا نمایم.
مادرم اگر انشاءالله فیض عظیم شهادت نصیبم گشت چهره را شادمان كن كه این راهی است برای نزدیك شدن بخدا. پس هر موقع كه بر مزارم می آیی همچون شیر زن كربلا باش با دلی آرام. با قلبی متوجه خدا فریاد كن و خدا را شكر نما تا كور دلان چشمشان باز شود و ببینید كه این افتخار ماست مادرم دیگر در انتظارم مباش كه اینك سالار شهیدان از كربلا می خواندم مادرم با من وداع بنما كه اكنون مولایم مرتضی علی شاه نجف با بانگ رسا می خواندم. به برادران و خواهرانم توصیه می كنم كه راهم را ادامه دهند و خدا را از خود خشنود نمایند تمام اموالم را به مادرم می سپارم تا بین خود و برادران و خواهران تقسیم نماید مقداری برای پدرم نماز و روزه قضا خوانده و گرفته ام و قسمی از پولهایم را بدهید تا برای خودم و پدرم نماز قضا بخوانند و روزه قضا بگیرند و تمام وسایل نظامی كه در منزل است به گردان جعفر طیار تحویل دهید. در پایان از تمامی دوستان و آشنایان بخصوص عموی عزیزم كه در تمامی دردها و رنجها و همه ی كارهایم یار و غمخوار و راهنمایم بود حلالیت می طلبم و انساءالله كه مرا ببخشید و برایم دعا كنید.

والسلام
محمد برندكام

۶۴-۱۱-۱۷

***

زندگی نامه :

***

خاطرات و آثار :

لینکهای مرتبط :

تصاویر دسته جمعی شهدا و بچه های قدیم مسجد(۸) – شهید محمد برندکام

***

شهید برندکام ، برندکام ، شهید محمد برندکام ، وصیت نامه شهید محمد برندکام ، عکس شهید محمد برندکام