پدر شهید بایمانی‌نژاد پس از ۲۹ سال انتظار

پدر شهید بایمانی‌نژاد پس از ۲۹ سال انتظار

نویسنده: مدیر سایت - 2015/08/23

حسینعلی بایمانی نژاد و منوچهر تنگسیری

*: واکنش شما و حاج خانم پس از شنیدن خبر بازگشت پیکر چه بود؟

پدر شهید: بنده خوشحال شدم از اینکه پیکر بازگشت و البته سال‌های زیادی است که نگران پیکر شهید نبودم چرا که هم خودش دوست داشت گمنام شهید بشود و هم ما معامله‌مان را با خدا انجام داده‌ایم.

اما مادر شهدا اوضاع جسمی‌اش مناسب نیست و اکنون مدتی در خارج از استان مسافرت رفته است و اطلاعی از بازگشت پیکر شهید ندارد.

بنده به فرزندان سپرده‌ام که کسی چیزی به او نگوید و موقع تشییع شهید از این موضوع باخبر شود.

*: شما پدر ۳ شهید دوران جنگ تحمیلی هستید، کسی از دوستان یا بستگان به شما گفته که چرا اجازه دادید پسرانتان به جبهه اعزام شوند؟

پدر شهید: خوب، به‌صورت طبیعی کسانی که به مسائل مادی دنیا توجه می‌کنند این موضوعات را به ما می‌گویند اما ما به این موارد توجهی نمی‌کنیم.

برخی از مردم فقط چیزهایی را که می‌بینند بدون تفکر قبول دارند اما توجهی به عزت انسانی نمی‌کنند، چیزی که برای ما مهم است عزت کشور و سربلندی مردم است.

خدا می‌داند که اگر بعثی‌ها بر کشور ما مسلط می‌شدند چقدر مرتکب فساد می‌شدند و به همین دلیل ما از شهادت فرزندانمان ناراحت نشدیم و البته خوشحال هم شده‌ایم که خداوند متعال توفیق این را به ما داد که فرزندانمان در راه دفاع از اسلام به شهادت برسند.

*: تأکید شهدا به‌ویژه سه فرزند شهید شما در وصیت‌نامه‌هایشان بر چه موضوعی است؟

پدر شهید: حمایت از امام خمینی(ره) و خالی نبودن جبهه‌ها مهم‌ترین مواردی بود که در وصیت‌نامه ۳ شهید وجود دارد.

*: برخی از مشکلات اجتماعی که در شهر قابل مشاهده است، شما را ناراحت نمی‌کند؟

پدر شهید: ناراحت می‌شویم اما ما در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم و سعی کرده‌ایم در حد امر به معروف و نهی از منکر اعتراضمان را به برخی از شهروندان بکنیم. البته ما باید زمان شناس باشیم و قبل و بعد از ولی فقیه در جامعه گام برنداریم.

*: وجود چندین عکس از امام خمینی(ره) و عکس مقام معظم رهبری بر دیوارهای منزل شما قابل توجه است، دلیل این همه ارادت و عشق به ولی فقیه در منزل شما چیست؟

پدر شهید: علاقه ما به امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری اصلی‌ترین دلیل ما برای نصب عکسشان روی دیوارها است. همچنین باید توجه کنیم که امام خمینی(ره) فرموده‌اند ولایت فقیه همان ولایت انبیا است؛ پس وظیفه ما انتقال پیام ولایت فقیه به جامعه است.

*: توصیه شما به جوانان امروز کشور چیست؟

پدر شهید: مقام معظم رهبری تکلیف همه ما را با یک جمله در این باره مشخص کرده‌اند؛ ایشان فرمودند: زنده نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، پس این دلیل بزرگی است که ما یاد شهیدان را گرامی بداریم.

وظیفه امروز مردم کشور گرامی داشتن یاد شهدا و تجلیل از مقام آنها است تا پیام شهدای اسلام در دوران جنگ تحمیلی به گوش همه برسد.

*: انتظار شما به‌عنوان پدر ۳ شهید از مسئولان چیست؟

پدر شهید: مسئولان همیشه به خانواده شهدا عرض احترام می‌کنند و همیشه به خانواده ما سر می‌زنند. فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) و فرمانده انتظامی خوزستان همیشه جویای احوال ما هستند و ۲ ماه پیش هم هیئتی از سوی سردار جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران به خانه ما آمدند.

اما توصیه بنده این است که این مسئولان راه شهدای ما را ادامه دهند و نگذارند خون شهدا پایمال شود؛ چرا که کوتاهی مسئولان سبب می‌شود که در آخرت گرفتار شوند.

بهای انقلاب اسلامی ما خون شهیدان است و به همین دلیل باید راه شهدا به بهترین شکل ادامه یابد. خنثی شدن فتنه‌ها و حفاظت انقلاب از آسیب‌ها حاصل برکت خون شهیدان انقلاب است.

گفت‌وگو از اکبر بهاری و سیدعلیرضا شریفی

تسنیم