شهید مسعود لركی

شهید مسعود لركی

نویسنده: مدیر سایت - 2017/01/26

شهید مسعود لركی

***

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

برای ارسال عکس مناسبتر و باکیفیت تر و یا دریافت سایز بزرگ این طرح :  با مدیر سایت تماس بگیرید

***

 • نام و نام خانوادگی :  مسعود لركی
 • نام پدر :  بهرام
 • نام خانوادگی مادری : 
 • تاریخ تولد :  ۱۳۴۷/۴/۳۱
 • محل تولد : اهواز – ویس
 • آخرین محله سکونت : اهواز
 • دسته بندی شهید : 
 • تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۱/۵
 • محل شهادت :  شلمچه
 • عملیات منجر به شهادت : عملیات کربلای ۵
 • نحوه شهادت : 
 • یگان :  لشگر ۷ ولیعصر گردان جعفرطیار(ع)
 • محل دفن : گلزار شهدا اهواز
 • مسئولیتها : 
 • تحصیلات :

***

وصیت نامه :

“بسم الله الرحمن الرحیم”

“افحسبتم انما خلقناكم عبثا و انكم الینا لاترجعون”

آیا چنین پنداشتید كه ما شما را به عبث و با زیچه آفریدیم و پس از مرگ هرگز به ما رجوع نخواهید كرد؟

(سوره مومنون آیه ۱۱۴)

 

با سلام ودرود فراوان به امام امت و ملت مقاوم و همیشه در صحنه.

السلام علیك یا ابا عبدالله، ای حسین ، ای شاه شهیدان، ای مظلوم كربلا، السلام علیك یا ابن رسول الله، ای كسی كه در شب عملیات نام تو را می خوانند ای یاری دهندهه مومنین و ای منجی رزمندگان.

خدایا از اینكه این نعمت را به من عطا فرمودی و این سعادت را نصیبم كردی كه تنها چیزی را كه دارم در راهت فدا كنم . خداوندا تو چقدر مهربانی كه از گناهانم گذشتی و مرا نزد خود خواندی و مهربانی كه نگذاشتی در این برهه از زمان كه شهادت نصیب هر شخصی نمیشود نصیب من شود و جقدر با عطوفتی كه مرا به مرگ عادی از دنیا نبردی خداوندا میدانستم و مطمئن بودم كه اگر به وسیله مرگ عادی ودر بستر از دنیا میرفتم جایگاهم دوزخ و زبانه های آتش بود . خداوندا نمی دانم این اشخاصی كه در خیابانها پرسه میزنند و شهر را دنیا و آخرتشان كرده اند جایگاه آنان كجاست ؟ آنها در روز قیامت چه میكنند؟ آنهایئكه میدانند راهشان اشتباه است ولی دست از كارهایشان برنمی دارند ، اگر ایمان نمی آورید لااقل بنشینید و با منطق فكر كنید ، شاید منطق سر راهتان بیاورد شما میدانیید راهتان اشتباه است چرا برنمی گردید چرا ایمان نمی آورید ، چرا خودتان را برای اعمالیكه آینده ای برای دنیا دارد و نه برای آخرت ازبین میبرید، شما میدانید آخرتی هم وجود دارد ، میدانید حسابی هم توی كار هست و باید جوابگوی اعمالتان باشید چرا نباید این اعمال خوب باشد انشالله با كمی فكر كردن راهتان را تغیر دهید. خداوندا از اینكه این راه را پیش پایم نهادی سپاسگذارم.

سخنی هم با خانواده عزیزم دارم. ابتدا از مادرم شرو ع میكنم، مادرم ای همیشه راضی به رضای خدا همیشه و در همه حال و هر وقت كه تورا میدیدم را ضی بودی هر وقت ناراحتی برای تو پیش می آمد در اخر راضی بودی با همه مشكلات مبارزه كردی همه نوع سختی كشیدی تا ما را به اینجا رساندی فراموشم نمی شود كه چقدر برایم زحمت كشیدی، تو كوهی از صبر بودی واز تو در س صبر میگرفتم ، مادرم تو دین خودت را به من ادا كردی و من مدیون تو هستم از اینكه نتوانستم در دنیا زحمات تو را حتی تا حدود كمی جوابگو با شم متاسفم و شرم دارم و انشالله بتوانم در آن دنیا جوابگوی این همه زحماتت با شم و تو پدرم كه برای بزرگ كردنمان چه مشقتها و چه رنجهای زیادی كشیدی من كه نتوانستم همیارت باشم و یا كمك دستت با شم انشالله كه برادرانم بتوانند این وظیفه را بعهده بگیرند و شما برادرانم انشالله كه در زندگیتان موفق باشید و آینده خوبی در پیش رو داشته باشید و به امید خدا مشكلی در زندگیتان پیش نیایید و سعی كنید در كارهایتان با پدر مشورت كنید و شما خواهرانم كه در دلتان پیشاپیش رزمندگان حركت میكنید برای شما آرزوی خوشبختی و سعادت میكنم ، استدعا میكنم برادرانم كه كوچك هستند یك رزمنده در راه خدا ببار آورید.  “انشالله”

یكی دوتا وصیت دارم كه انشالله به آن عمل كنید یك كتاب از مسجد فاطمه زهرا (ص) و چند كتاب هم از مشجد امام حسین (ع) ویس گرفته ام كه بعلت گم شدن نتوانستم تحویل بدهم لطفا” مسئله اش را سوال كنید و از لحاظ شرعی این مشكل را حل كنید و دیگری نماز است كه قضا دارم و تقریبا” حدود ۴ ماه است. لطفا” این مسعله را هم از نظر شرعی حل كنید و مقداری پول دارم اگر كسی احتیاج دارد به آن بدهید به امید پیروزی تمامی رزمندگان اسلام و به امید باز شدن راه كربلا.

“به امید جوابگوئی زحمات مادر”

“یا زیارت یا شهادت”

۲۵/۱۰/۶۵

“خدایا خدایا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار”  خداحافظ .

***

زندگی نامه :

***

خاطرات و آثار :

لینکهای مرتبط :

***

شهید مسعود لرکی ، تصویر شهید مسعود لرکی