شهید سید مرتضی موسوی مدنی

شهید سید مرتضی موسوی مدنی

نویسنده: مدیر سایت - 2017/01/26

شهید سید مرتضی موسوی مدنی

***

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

برای ارسال عکس مناسبتر و باکیفیت تر و یا دریافت سایز بزرگ این طرح :  با مدیر سایت تماس بگیرید

***

 • نام و نام خانوادگی :  سید مرتضی موسوی مدنی
 • نام پدر : سید علی
 • نام خانوادگی مادری : 
 • تاریخ تولد :  ۱۳۴۲/۳/۱۴
 • محل تولد : اهواز
 • آخرین محله سکونت : 
 • دسته بندی شهید : پاسدار
 • تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۱۲/۱۲
 • محل شهادت : طلائیه
 • عملیات منجر به شهادت : عملیات خیبر
 • نحوه شهادت : در اثر اصابت ترکش- لحظاتی قبل غسل شهادت کردند و بعد درحال قرائت دعای کمیل با دیگر همرزمانش
 • یگان : گردان جعفرطیار(ع) / ایثار
 • محل دفن : گلزار شهدا اهواز
 • مسئولیتها : 
 • تحصیلات :

***

وصیت نامه :

 

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم


یا ایها الدین آمنوا لا تخونواالله والرسول و تخونوا اماناتكم و انتم تعلمون واعلموا انما اموالكم واولادكم فتند وان الله عنده اجر عظیم.


“ای كسانیكه  گرویدید ،خیانت نكنید با خدا ورسول، وخیانت نكنید امانت هایتان را و شما میدانید كه جزاین نیست مالهایتان و اولادتان بلاست و بدرستیكه نزد خداوند اجری عظیم است” (انفال ۲۷-۲۸).

ان الله اشتری من المونین انفسهم واموالهم بان لهم لجنه یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون وعدا”علیه حقا” فی التوریه والانجیل والقرآن و من اوفی بعهده من الله فاستبشروا ببیعكم الذی با یعتم به وذلك هو الفوز العظیم.

التائبون، العابدون الحامدون السائحون الركعون الساجدون الامرون بالمعرف و الناهون عن المنكروالحافظون لحدود الله وبشر المومنین.

“بدرستیكه خدا خرید از گروندگان جانهایشان و مالهایشان را باآنكه مرایشان را باشدبهشت كارزار می كنند در راه حق پس می كشند وكشته میشوند وعده دادنی برآن حق، در تورات و انجیل و قرآن و كیست وفاكننده تربه عهدش از خدا پس شاد شوید به سبب فروختنتان كه مبابعت كردید باآن وآنست آن كامیابی بزرگ، آن توبه كنندگان، پرستندگان، ستایش كنندگان، آن روزه داران، آن ركوع كنندگان آن امر كنندگان به معروف و نهی كنندگان از منكر وآن نگهدارندگان وعده های خدا را و مژده ده گروندگان را. (توبه ۱۱۰-۱۱۲).

سلام علیكم

با درود خدمت امام وامت شهید پرور من سید مرتضی موسوی امیدوارم كه شما امام امت و امت شهید پروردر خوبی بسر برید و باامید خداوند در آینده نزدیك اسلام بر كفرجهانی غالب گردد و پرچم اسلام براعلی ترین نقاط دنیا بر افراشته شود و همانا كه حضرت مهدی(عج) ظهور كردند و دنیا را از ظلم و فساد پاك كرده اند انشاالله.

خداوندا من بنده نادان تو اعتراف می كنم كه دراین عمر كوتاه نتوانستم برای اسلام خدمتی كرده باشم ولی امیدوارم كه مرگم در راه اسلام واحیاء دین رسول تو مثمر ثمر باشد وشهادتم همانند شمعی بتواند مقداری از راه به امت اسلام نشان دهد.

خداوندا تورا به خون كلیه شهدای اسلام قسمت میدهم كه مرا مورد عفو قرار دهی وفرج حضرت ولی عصر(عج) راهرچه نزدیكتر گردانید و امام امت را تا ظهورآنحضرت حفظ فرمایی.آری امت شهید پرورمن خود را كوچكتر از آن می دانم كه با شما سخن بكویم ولی همین را بس میگویم كه خدا وقرآن واسلام را فراموش نكنید. ای امت مسلمان وای بر ما كه اگربر روی قرآن های ما خاك بنشیند و یا فقط در مساجد ما نیزپیرمردها حضور یابند و یا خدا را از یاد ببرید.امیدوارم كه خداوند در راه پیروزی اسلام را بدهد.ای برادران مسلمان از یكایك شما خواستارم كه به ندای امام لبیك گوئید و لبیك گویان به خیل خروشان لشكراسلام بپیوندید و براین لبیك ثابت قدم بمانید. تا انشالله هر چه زودتر اسلام بر كفر پیروزگردد.

وای خواهران مسلمان از شما میخواهم كه شما هم به نوبه خود دراین جهاد شركت كنید حال بهرصورتی كه زمان ایجاب كند. از یكایك خواهران و برادران مسلمان التماس دعا دارم و امیدوارم با  كسانیكه كه برخورد داشته ام مرا مورد عفوقراردهند و برای پیروزی اسلام و سلامتی امام امت دعاكنند. بعد از سلام خدمت پدرمادر و خواهران وبرادرانم وآشنایان امیدوارم كه در خوبی و خوشی در راه خدمت به اسلام بسر برید. آری پدر عزیز و بزرگوارم امیدوارم مرا كه جوانی نا آگاه بودم وبه این ناآگاهی خود اعتراف میكنم،ببخشید و خطاهای مرا نادیده گرفته وبه بزرگواری خود بخشیده و مرامورده عفوقرار دهید، پدرعزیزم من كه در طول این عمر نتوانسته ام پاسخ زحمات شما را بدهم اما امیدوارم كه خداوند در دنیا وآخرت به شما خیر عطا فرماید انشا الله. مادرعزیز و مهربانم،زبانم قاصر است كه چه بگویم و چگونه از شما همانند پدرم سپاسگزاری كنم ولی امیدوارم كه خدا به شما صبر عطا فرماید و مادرم ازجهالتهای من در گذرید و مرا مورد عفو قرار دهید. برادران و خواهران من،امیدوارم مرا كه برای شما برادری ناسپاس بودم مور عفو خود قرار دهید وامیدوارم كه شما به اسلام فرزندانی

مسلمان و صادق و صالح و مبارز تحویل دهید. ازخداوند برای شماطلب خیر و رحمت میكنم، از یكایك شما طلب مغفرت و التماس دعا دارم.

 

والسلام علیكم و رحمت اله وبركاته
سید مرتضی موسوی مدنی


۳/۱۲/۶۲


***

زندگی نامه :

***

خاطرات و آثار :

لینکهای مرتبط :

***

تصویر شهید سید مرتضی موسوی مدنی