شهید سید طاهر جزایری

شهید سید طاهر جزایری

نویسنده: مدیر سایت - 2017/01/31

شهید سید طاهر جزایری

***

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

برای ارسال عکس مناسبتر و باکیفیت تر و یا دریافت سایز بزرگ این طرح :  با مدیر سایت تماس بگیرید

***

 • نام و نام خانوادگی :  سید طاهر جزایری
 • نام پدر : رضا
 • نام خانوادگی مادری : 
 • تاریخ تولد :  ۱۳۱۰/۰۶/۱۴
 • محل تولد : شوشتر
 • آخرین محله سکونت : 
 • دسته بندی شهید : 
 • تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۰۷/۰۱
 • محل شهادت : پاسگاه زید
 • عملیات منجر به شهادت : تک دشمن
 • نحوه شهادت : غروب در پدافند هوایی و در گردان والفجر ۴ حضور داشت . بعث عراق این پادگان را خمپاره میزند که تعدادی از رزمندگان زخمی می شوند . سید طاهر برای کمک به زخمی ها به محل می رود که در همان زمان بعث مجدداٌ همان جا را خمپاره می زند . سید طاهر که در محل بود مورد اصابت ۶۰-۷۰ ترکش خمپاره قرار می گیرد و به شهادت می رسد .
 • یگان : 
 • محل دفن : 
 • مسئولیتها : 
 • تحصیلات :

***

وصیت نامه :


بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل االه امواتا و بل احیا عند ربهم یرزقون

سلام علیكم بما صبرتم فنعمه اعتبی الدار صدق الهه العلی العظیم

 

سلام بر امام مهدی (عج) و سلام بر نائب بر حقش امام خمینی بت شكن، سلام بر راهیان حق و حقیقت از صدر اسلام تا كنون، سلام ای امت رزم جوی همیشه در صحنه انقلاب ، زبان من قادر نیست كه از رزمها و دلاوریهای شما امت حزب ا… قدردانی كنم از اینكه من راهی جبهه های حق علیه باطل شدم مانند یك طفل كه تازه متولد شده است كه میخواهد زندگی نوین و جدیدی را آغاز كند و هدف من این بود كه خداوند و ائمه اطهار گفته اند،‌یعنی جهاد كردند علیه طاغوتیان و ظالمان . سلام بر پدر بزرگوارم، پدر جان من راهی را انتخاب كردم كه با آگاهی در پیش گرفتم و شما مبادا ناراحت شوید ، و باید همیشه خوشحال و سرافراز باشد. من راهی را پیمودم كه راه آقایم حسین (ع) است راه پیروزی در دنا و آخرت است،‌راه شفاعت از سوی امام حسین (ع) است را برافراشتن پرچم لا اله الا الله در سراسر گیتی است و سلام بر والده سید محمود و اخویم سی احمد و فزندانم و مادر بزرگشان و بتمام دوستان و آشنایان سلام برسانید .

سید محمود،‌ والده ات را به مكه یا به كربلا بفرستید چون او بیش از سی سال در خانه زحمت كشیده و از او قدردانی كنید.
خداوند متعال و توبه پذیر و نصرت دهنده به ما تجارتی نشان داده است كه از عذاب آخرت نجات میدهد، این تجارت تجارتی است كه در راه خداوند متعال است و هركس به سوی آن تجارت حركت کند و بخوبی و به نحو احسن بآن عمل نماید از غذاب دردناك آخرت نجات پیدا میكند، بیایید و با هم باین تجارت عظیم كه خداوند امر كرده است حركت كنیم و از قافله ای كه كسانی كه بسوی این تجارت حركت میكنند عقب نمانیم و ما نباید بگذاریم چون دین محمد (ص) در حدود چهارده قرن پیش توسط این ظالمان كه داشت به سوی انحراف و نابودی كشیده میشد نگذاریم به انحراف و نابودی كشیده شود، ما باید دین محمد (ص) را زنده كنیم كه خداوند زندگی و زنده بودن را مانند محمد (ص) و آل محمد (ص) قرار دهد و مردن ما را مردن محمد (ص) قرار دهند،‌ باید بسوی این دین رستگار و پر بركت بشتابیم كه انسان با آن رستگار میشود و در بهشت جاویدان متنعم میشود پس بشتابیم بسوی این دین كه دین خداست ،‌ كه غیر از آن دینی وجود ندارد و نیست، باید در این انقلاب كه یكی شخص بنام روح ا… خمینی بت شكن ( صلوات ) كه بحق دین خدا را یاری نمود و خداوند او را نصرت عطا فرمود پس بسوی نداهای این حسین زمان بشتابیم و لبیك گوییم.

اگر به ندای این حسین زمان بشتابیم كه اگر لبیك گفتیم مانند این است كه به حسین (ع) و محمد (ص) گفتیم پس بشتابیم بسوی حسین زمان.

از شایعه پراكنی و نفاق در دین مسلمین و انقلاب بپرهیزید و به لبیك امام لبیك بگویید، بسوی جبهه ها بشتابید و از این قافله جا نمانید و بشتابید كه راه فلاح و رستگاری دارد.

بنده پانزده روز روزه بدهكارم و ۳ الی ۴ ماه نماز در زمان طوفولیت نخوانده ام برایم بخوانید ( اجركم عند ا… ) اگر من شهید شدم برای شهادتم شادی كنید. مبادا نارحت شود دشمن شما را شماتت بكند در خاتمه اگر در هفته برای شما زحمت نمی شود یك شب روضه امام حسین (ع) برایم بخوانید چون امام حسین (ع) به گردن ما حق دارد و درس شهادت را بما آموخت.

در پایان اینكه در نمازهای خود امام عزیز را دعا كنید و در مجالس دعا شركت كنید و همچنین در مجالس ترحیم خانواده های شهدا و دیدار از خانواده های شهدا شركت نمایید دیگر عرضی ندارم.

والسلام عل عبادا… الصالحین

سید طاهر جزایری ۲۳/۵/۶۲

***

زندگی نامه :

***

خاطرات و آثار :

لینکهای مرتبط :

***

شهید سید طاهر جزایری