شهید سید جلال جزایری

شهید سید جلال جزایری

نویسنده: مدیر سایت - 2017/01/31

شهید سید جلال جزایری

***

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

برای ارسال عکس مناسبتر و باکیفیت تر و یا دریافت سایز بزرگ این طرح :  با مدیر سایت تماس بگیرید

***

 • نام و نام خانوادگی :  سید جلال جزایری
 • نام پدر : سید طاهر
 • نام خانوادگی مادری : 
 • تاریخ تولد :  ۱۳۴۷/۸/۲۰
 • محل تولد : اهواز
 • آخرین محله سکونت : 
 • دسته بندی شهید : 
 • تاریخ شهادت : ۱۳۶۷/۱/۴
 • محل شهادت : تپه های رشن ( کردستان در خاک عراق )
 • عملیات منجر به شهادت : عملیات والفجر ۱۰
 • نحوه شهادت : وی در گردان حضرت امیرالمؤمنین و در عملیات والفجر ۱۰ حضور داشت . در گردان در سمت تیربارچی بود . هنگام عقب نشینی نیروها میرسد که سید جلال که تیربارچی بود آتش آخر را بر روی نیروهای بعثی می ریزد تا رزمندگان ایرانی فرصت عقب نشینی را داشته باشند که توسط تک تیرنداز بعثی مورد اصابت گلوله در سر قرار گرفت و به سوی معبود خود شتافت .
  بعد از سه روز پیکر پاک این شهید بزرگوار از خاک عراق به ایران آورده شد .
 • یگان : 
 • محل دفن : 
 • مسئولیتها : 
 • تحصیلات :

***

وصیت نامه :

بسم الله الرحمن الرحیم
بنام خداوند بخشنده مهربان

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربك راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی.
سوره فجر

 

با سلام و درود بر امام زمان و نائب بر حقش امام خمینی و بر امت دلاورش و با سلام و درود بر شهیدان جنگ تحمیلی و با سلام و درود بر مادرم كه برایم زحمت كشید تا مرا به این سن رسانید تا بتوانم در راه خدا جهاد كنم. آری وقت دیدار معبود رسیده است چه خوش است آن زمانی كه محبت به منتهی آرزوی خود كه همان لقاءا… است فرا میرسد. خدایا مدتها منتظر این لحظه هستم دوست دارم كه هرچه زودتر آن لحظه فرا برسد.

بار الها! پروردگارا! معبود! این بنده حقیرت را كه به در خانه تو آمده رد نكن این بنده گناهكاری كه گناهان زیادی انجام داده عفو كن تا در آن دنیا در مقابل پیامبران و ائمه و شهداء شرمنده نباشم و عرق شرم نریزم.

  ای ملت شهید پرور ای كسانی كه در زمینه ظهور حضرت حجت (عج) را فراهم میكنید. نگذارید كه منافقین داخلی در رویه شما اختلال بوجود بیاورند و از درون به انقلاب ضربه وارد كنند و در پشت جبهه تضعیف روحیه كنند،‌ همیشه در صحنه انقلاب حاضر باشید و سخنان امام را بجان بخرید زیرا این پیر جماران هرچه میگوید از خودش نیست بلكه از خدا الهام میگیرد.

مادرم و برادرانم از اینكه برادر كوچك خود را از دست داده اید نگران نباشید چراكه من به آرزوی دیرینه ی خود یعنی شهادت رسیده ام. خواهرم حجاب تو كوبنده تر از خون من است و همانگونه كه حجابت را تا كنون حفظ نموده ای دیگران را نیز امر به معروف كن. مادرم من در طول زندگی كه با شما بودم نتوانستم حق فرزندی را ادا كنم امیدوارم كه شما مرا ببخشید و از خداوند متعال برایم طلب مغفرت كنید امیدوارم كه خدا مرا ببخشد و نیز شما برادران عزیزم من در طول این مدت نتوانستم حق برادری را برای شما بخوبی انجام دهم امیدوارم كه شما نیز مرا ببخشید و برایم طلب آمرزش كنید، امیدوارم كه بتوانم در آن دنیا زحمات شما را جبران كنم.

صحبتی هم با دوستانم دارم برادران عزیز لقب های زشت به یكدیگر ندهید و یكدیگر را با آن القاب صدا نزنید و همیشه احترام یكدیگر را نگه دارید تا احترامتان را نگه دارید.

از همه ی دوستان و آشنایان و همه ی كسانی كه مرام می شناسند می خواهم كه مرا حلال كنند اگر از كسی چیزی طلب دارم به او می بخشم و اگر كسی از من چیزی می خواسته بیاید و از خانه بگیرد یا حلال كند.

در ضمن من یك روز روزه قضا دارم از برادرانم می خواهم كه این زحمت را بكشند اگر توانستند یك سال هم برایم نماز بخوانید.

از شما می خواهم كه برایم گریه نكنید و اگر خواستید برای مظلومیت امام حسین (ع) یارانش گریه كنید در ضمن اگر شهید شدم مرا با لباس رزم بخاك بسپارید و یك مسئله مهم دیگر كه باید بگویم و وصیت همه ی شهداء بوده این است كه نمازهای خود را به جماعت بخوانید و حتماً در نمازهای جمعه و مراسم دعا شركت كنید.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

والسلام

۲۴/۱۲/۶۶

سید جلال جزایری

 

اشعاری از یاد اشتهای شهید :


اشك می غلطد به م‍ژگانم بجرم رو سیاهی      ای پناه بی پناهان رو سیاهم

روز و شب از دیدگان اشك پشیمانی فشانم       تا بشویم شاید از اشك پشیمانی گناهم

روز و شب از دیدگان اشك شرمساری كی توانم      تا به درگاهت برآرم نیمه شب دست نیازی

خواب می بینم چو مرغی می پرم در آسمانها       پیكر آلوده ام را خواب شیرینی می رباید

روح من در جستجویت می پرد تا بیكرانها       بحر تن آلود ام بنگر، روح پاكم را نظر كن

***

زندگی نامه :

***

خاطرات و آثار :

لینکهای مرتبط :

***