شهید علی اصغر نور محمدی

شهید علی اصغر نور محمدی

نویسنده: مدیر سایت - 2017/03/05

شلمچهشهید علی اصغر نور محمدی

***

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

برای ارسال عکس مناسبتر و باکیفیت تر و یا دریافت سایز بزرگ این طرح :  با مدیر سایت تماس بگیرید

***

 • نام و نام خانوادگی :  علی اصغر نور محمدی
 • نام پدر : محمد حسین
 • نام خانوادگی مادری :
 • تاریخ تولد :  ۱۳۴۳/۳/۱۴
 • محل تولد : اهواز
 • آخرین محله سکونت : 
 • دسته بندی شهید : 
 • تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۳/۱۴
 • محل شهادت :  شلمچه
 • عملیات منجر به شهادت : کربلای ۵
 • نحوه شهادت : 
 • یگان : گردان جعفر طیار (س)
 • محل دفن : شهر شوشتر –  گلزار شهدا
 • مسئولیتها : 
 • تحصیلات :

***

وصیت نامه :

بسمه تعالی

 

حضرت علی(ع) می فرماید: هركس از مرگ سرخ فرار كند مرگ سیاه بدنبالش خواهد آمد.

شهید مظلوم دكتر بهشتی: برادران بسیج مرغان اغشته به عشق هستن(                                         ).

درعرصه عشق صحبت از ایثار راست             گرمرد رهی زمانه پیك(             )

برخیز به كربلا رهی باز كنیم                     بشتاب كه لحظه ، لحظ(            )

بادرود سلام به رهبر كبیر انقلاب هم او كه با فریادش دلهای بخواب(                               ). درود وسلام بر رهروان امام،بر شهیدان گمنام، برمفقودین واسرای در بند ظالم.

اینجانب علی اصغر نور محمدی دست به قلم برده ،تا ایده و هدف خویش را برروی كاغذ بیاورم . من با آگاهی كامل بدنبال انجام وظیفه ام كه جهاد در راه خدا ست میروم چه بسا در این راه لیاقت شهادت نیز بیابم . من با آگاهی بدنبال شهادت میروم بر خلاف عدهای كه با نا آگاهی بدنبال مرگ میروند . با جهاد نكردن نمیتوان از مرگ گریخت یا به جبهه نرفتن نمیتوان ازمرگ گریخت حضرت علی (ع) میفرمایید هركس بدنبال مرگ سرخ یا شهادت نرود مرگ سیاه بدنبالش خواهد آمد.

آنانكه با گذشت هفت سال از انقلاب و جنگ هنوز هم در فكرهای خام خود غوطه ور هستند باید بدانند كه اسلام و مسلمانی به نماز تنها خواندن نیست . مگر شما تاریخ نخوانده اید كه تمامیپیامبران و ائمه برای حفظ دین خدا جهاد كردن ودر این را چه زجرها دیدند و نهایتا” شربت گوارای شهادت را با آگاهی كامل نوشیدند. پس شما پیرو كدامین امام هستید كه قدم در راه جهاد  نمی گذارید . و جانتان در معرض خطر باشد پابه فرار میگزارید.

راستی اندیشیده اید چه چیز عمربن سعد را زمین زد .بااین كه او از اصحاب پیامبر (ص) بوده .آری آنچه كه او را نیست ونابود كرد ، دنیا و دنیا طلبی بوده و شماهم بخاطردنیا و مالش رودروی اسلام وامام خمینی كه نائب امام زمان (عج) است ایستاید. امروز هركس با امام امت مخالفت كند هدفش ضربه زدن به اسلام و جمهوری اسلامی و پایمال كردن خون شهداء میباشد. اما همین افراد در ظاهر دلشان بحال شهداء میسوزد و این دلسوزی هم از روی نادانی است .خانواده عزیزم ،پدر و مادرم در شهادتم صبركنید و خلوص داشته باشید یعنی هر كاری كه انجام میدهدید فقط بخاطر خوشنودی خدا باشد. حتی شهادت فرزند را به رخ دیگران نكشید . كه ما بخاطره خدا به جبهه رفتیم كه نه بخاطر چیزی یا كس دیگر.

آنان كه بود عشق خدا بر سرشان            شیرند،دل بیشه بو سنگرشان

گر  كنده  شود  سر از پیكر شان            نشود كم یك موازسررهبرشان

پدر و مادره عزیزم از شما میخواهم كه خدا را فراموش نكنید ودرهمه احوال شكر كذار باشید چون ما از خدا یم و بسوی او میرویم ،قرآن میفرماید: انالله و انا الیه راجعون.دوست دارم بر شهادتم صبور باشید و از ملامت مناقین اندوهگین نشوید. چون هركس بطرف حق میرود دشمنانی پیدا میكند . هركس با امام و مسولین مملكتو جمهوری اسلامی مخالفت باشد حق شركت در تشیع جنازه ام را ندارد.دوست ندارم كسی دلش بحال من بسوزد ، لینها دلشان به حال خودشان بسوزد كه فردا مرگ به سراغشان میاید .آنوقت چه دارند  كه بخدا جواب بدهند .

پدر و مادرم ، برادران وخواهرانم اگر میخواهید روحم شاد شود  برای رضای خدا و امام خمینی از یارانش حمایت كنید وهركدام از شما كوچكترین مخالفتی با مسولین جمهوری اسلامی بكنید پای بر روی خون من گذاشته اید و روحم را آزارداده اید. دنیا اگر پرمملو از یزیدیان شود محال است كه ما پشت به سالار شهیدان و امام امت بكنیم . از برادرانم میخواهم كه با بینش كامل اسلام را یاری كنند مخصوصا” برادرم علی اصغرباید درهر جهت  راه مرا ادامه بدهد . محمد و عباس  را هم توصیه  میكنم  كه فردی پاك و بسیجی باشند  واگر میتوانند در بسیج خدمت كنند . از خواهرانم میخواهم كه حجاب خود را رعایت كنند وبفكر اسلام باشند نه بفكر من كه خود را فدای اسلام كرده ام من هیچ ام و هرچه هست خداوند متعال است و ما وسیله ای پیش نیستیم با زهم میگویم بفكر اسلام باشید نه بفكر دنیا ی كه به هیچ كس وفا نكرد و به شماهم وفا نخواهد كرد. مرگ حق است و بر شهادت من افتخار كنید كه در راه خدا كشته شده ام . واز شما طلب حلالیت میكنم و برایم دعا كنید. من تمامی دوستانم را دوست دارم مخصوصا”دوستان بسیجی را و ار آنان كه علاقه به من دارند میخواهم راه مرا ادامه دهند . وبه دوستان ورزشكارم سفارش میكنم اگر ورزش میكنید هدفتان اسلام و سربلندی كشورتان باشد و تا آنجا كه میتوانید خدمت به جمهوری اسلامی بكنید واگر عقیده ای به اسلام ندارید لاقل به فكر ملت و كشورتان باشید كه امام حسین (ع) میفرماید اگر دین ندارید لاقا ازاده باشید از دوستان میخواهم كه اسلام را یاری دهند و خدا را فراموش نكنند . در دنیا هیچ چیز برای انسان نمی ماند  و اگر چیزی از كسی بماند ان مردانگی وشرافت و كارهای خیر آن است . من به جرعت قسم میخورم كه همین كسانی كه الان با امام امت مخالفت میكنند اگر درزمان امام حسین (ع) بودنند  با ایشان هم مخالفت میكردنند و اگر امام زمان (عج) هم بیاید بازهم مخالفت میكنند .

پدرومادرم حقوقی را كه از شركت میگیرم هر طور صلاح میدانید صرف كنید و مقداری هم در راه خدا انفاق كنید و بجای من كار خیر انجام دهید كه تا خداوند گناهانم را ببخشد . در پایان از پدر و مادرعزیزم و از تمامی دوستان و عزیزان طلب حلالیت میكنم به امید پیروزی حق علیه باطل.

(خدایا خدایا تا انقلاب معدی خمینی را نگهدار از عمر ما بكاه بر عمر رهبرافزا.رزمندگتن اسلام نصرت عطا بفرما)

والسلام

علی اصغر نور محمدی

***

زندگی نامه :

***

خاطرات و آثار :

لینکهای مرتبط :

***