گزارش اردوی جهادی نوروز ۱۳۹۶ (قسمت اول)

گزارش اردوی جهادی نوروز ۱۳۹۶ (قسمت اول)

نویسنده: مدیر سایت - 2017/03/25

امام خمینی(ره) : گمان نمی کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین باشد .

به لطف الهی امسال هم طلاب و دانشجویان گروه جهادی سردار شهید موسی اسکندری که برای خدمت رسانی و محرومیت زدایی عازم سفر شده بودند ، دست پر برگشتند .سفر به روستای شیرین آب شیرکش از توابع شهرستان اندیکا برای ساخت کلاس و مرمت کلاسهایی که قبلا در مدرسه بنا شده بود .

اردوي‌ جهادي که الهام گرفته از فعاليت‌هاي داوطلبانه مردمي در اوايل انقلاب‌اسلامي مي‌باشد از سه سال پيش تا‌کنون در اين مسجد به اجرا در‌آمده است که ساليانه بيش از ۳۰نفر از طلاب ، دانشجويان و مربيان در آن حضور پيدا مي‌کنند . این گروه از برگزاري اردوها اهداف متعددي را پيگيري مي‌نمايد که در ادامه به سه رکن مهم آن‌ها اشاره مي‌شود:

  •          فرهنگسازي

روحيه جهادي روحيه‌اي بر‌آمده از متن دين است . از اين‌ رو سعي در بسط و گسترش فرهنگ جهادي در ميان جوانان يكي از مهم‌ترين ابعاد اردوهاي ‌جهادي است. آشنا سازی طلاب و دانشجويان با این فرهنگ آنان را برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی آماده‌تر می‌کند.

  •          خودسازي

يكي از اركان اردوهاي جهادي هجرت است. جدايي از زندگي روزمره و حضور در محيطي با حداقل امکانات زندگي ،  اين بستر را فراهم مي‌آورد تا شركت‌كنندگان بيش از پيش ضعف‌هاي فردي و تعلقات به زندگي روزمره را درك كنند. محيط اردوي‌جهادي بستر مساعدي براي تمرين ترك تعلق است .

  •          خدمت‌‌رساني

به قطع اولین و مهمترین علتی که مارا برای تشکیل گروه ترغیب کرد خدمت رسانی و محرومیت زدایی بود . يکي ديگر از اهدافي ‌‌كه در اردوهاي جهادي پيگيري مي‌‌شود ؛ خدمت رساني به محرومين است. اين اردوها تلاشي در جهت اداء دِين به مناطق محروم و کمتر توسعه‌‌ يافته کشور است‌‌ . ‌‌